جزیره سانیا چین

سفر به سانیا؛ طب سوزنی، چشمهٔ آب گرم و تای‌چی برای آرامش تن و جان

سانیا در جنوب جزیرهٔ هاینان چین، در زمینهٔ سلامت و بهداشت، جای خود را روی نقشهٔ گردشگری تثبیت کرده است. این جا با مناظر زیبا و چشمه‌های آب گرمش، اقامتگاهی است استوایی برای استراحت و تجدید قوا…

مهمانخانه آشر سوئیس

برخی از جاذبه های دیدنی جهان را بشناسیم

آیا نام ساحل شیشه ای را تا به حال شنیده ای؟ مهمانخانه آشر چطور؟ از زیبایی های چین چیزی میدانی؟ هر قسمتی از جهان زیبایی و شگفتی های زیادی دارد. برای دیدن این زیبایی ها کافیست اراده کنی، حرکت کنی و در پی مکان های جذاب و دیدنی باشی. چند نمونه از مکان های دیدنی جهان را برای شما نام می بریم:

واقعا به بیمه مسافرتی نیاز دارم؟

زمانی که در کشوری غریب حضور داریم در حالی که سعی میکنیم از سفرمان لذت ببریم، چه چیزی بیشتر و بهتر از یک بیمه مسافرتی میتواند پشتوانه ما در هنگام بروز مخاطرات و هزینه های پیش بینی نشده باشد؟ در هر حال هیچ چیز قابل پیش بینی نیست ولی ما قرار است از سفرمان لذت ببریم.
حال… چه قصد سفری کاری داشته باشید یا تفریحی، برای تحصیل سفر میکنید یا درمان، به سفر زیارتی میروید یا شرکت در سمینار؛ شرایط زیر را تصور کنید:

اقامت ترکیه به روش سرمایه گذاری

از طریق روش سرمایه گذاری می‌توانید برای خودتان و اعضای خانواده‌تان اقامت ترکیه دریافت کنید. منظور از اعضای خانواده، همسر و فرزندان زیر ۱۸سال است. برای این که سرمایه گذاری شما به تابعیت ترکیه منجر شود، باید در زمینه‌هایی که دولت ترکیه مشخص کرده است، سرمایه گذاری کنید.

سفر

گاهی تنها سفر کنید!

امروزه صدها هزار مسافر وجود دارند که به تنهایی سفر می‌کنند و اکثر آنها نگرانی‌ های مشابهی دارند.

در ابتدای سفر به سرعت با مشکلات این نوع از سفر آشنا خواهید شد اما قدم های خود را پیدا خواهید کرد و جذابیت‌ های تنها بودن در مسیر و کشف ناشناخته‌ها، سختی‌ها را از بین می‌برند.

قبل از شروع…

کافه کوتوم

بهترین کافه های پاریس

حالا چرا پاریس؟ پاریس به دلیل داشتن فرهنگی باورنکردنی، یعنی کافه شناخته شده است. در طول قرن­ ها، کافه­ های پاریس الهام ­بخش هنرمندان و نویسندگان مشهور خود بوده است. امروزه، در هر گوشه ای از پاریس یک کافه وجود دارد.

با شباهنگ همراه باشید که 5 تا از بهترین کافه ­های پاریس را بشناسید…

سفر

چطور از سفری کلیشه‌ای تجربه‌ای به یاد ماندنی بسازیم؟

اگر می‌خواهید تجربهٔ بودن در مکانی دیگر برایتان به‌کلی عوض شود ذهنیت‌ خودتان را از «رفتن به تعطیلات» به «سفر کردن» تغییر بدهید.
شاید فکر می‌کنید تعطیلات آرمانی شما این است که یک هفته را، نوشیدنی در دست، کنار سواحل دریای کارائیب بگذرانید اما متیو کِپنِس، کارشناس سفر برای تجربه‌ای متفاوت «سفر کردن به شکل ژرف» را به شما پیشنهاد می‌کند.

موزه ملی پرادو

معرفی ده موزه برتر جهان

در جدیدترین نظرسنجی از مسافران و گردشگران، رتبه بهترین موزه جهان،  به موزه “اورسای” در پاریس، داده شده است.
در این رتبه ­بندی موزه و یادبود ملی یازده سپتامبر در جایگاه دوم و موزه هنر متروپولیتن سوم هستند. موزه بریتانیا در لندن چهارم و موزه ملی پرادو در رتبه پنجم قرار گرفته ­اند.
در ادامه این مقاله از شباهنگ به ویژگی­ های خاص این موزه­ ها و هم­چنین موزه­ های دیگر تا رتبه­ ی دهم خواهیم پرداخت…

سفر ارزان

بایدها و نبایدهای لوازم برای سفر ارزان

اگر قرار است سفر ارزان داشته باشید و کم هزینه سفر کنید، حتماً می­دانید که بهتر است هزینه بار اضافی را نیز کاهش دهید. شباهنگ راهکارهایی به شما معرفی میکند تا بدون نیاز به انجام یکی از این موارد، همه چیز را در چمدان­ های خود قرار دهید.

ساحل آکومال در مکزیک

سواحلی جذاب در دنیا با حیواناتی غیرمعمول

سواحل زیادی در جهان وجود دارند که به دلیل داشتن آب­های زلال و شفاف، ماسه ­های سفید و زیبایی بی­نهایت­شان جذاب هستند. با این حال، سواحل دیگری نیز وجود دارند که جذابیت آن­ها صرفاً به دلیل زیبایی آن­ها نیست، بلکه حیواناتی غیرمعمول و عجیبی را می­توان در آن­ها پیدا کرد.
تصور کنید در کنار حیواناتی مانند خوک، فلامینگو یا حتی پنگوئن بخواهید شنا کنید؟