موزه ملی پرادو

معرفی ده موزه برتر جهان

در جدیدترین نظرسنجی از مسافران و گردشگران، رتبه بهترین موزه جهان،  به موزه “اورسای” در پاریس، داده شده است.

در این رتبه ­بندی موزه و یادبود ملی یازده سپتامبر در جایگاه دوم و موزه هنر متروپولیتن سوم هستند. موزه بریتانیا در لندن چهارم و موزه ملی پرادو در رتبه پنجم قرار گرفته ­اند.

در ادامه این مقاله از شباهنگ به ویژگی­ های خاص این موزه­ ها و هم­چنین موزه­ های دیگر تا رتبه­ ی دهم خواهیم پرداخت.


1. موزه اورسای – پاریس، فرانسه

این گالری هنری پاریسی در ایستگاه راه آهن سابق اورسای واقع شده که در واقع برای نمایشگاه جهانی سال 1900 ساخته شده است. این مجموعه برای گردآوری هنرهای امپرسیونیستی و آثار هنرمندانی چون پل سزان، کلود مونه و آگوست رنوار مشهور است.

2. موزه و یادبود ملی یازده سپتامبر – نیویورک

این موزه در مرکز شهر نیویورک برای گرامی­داشت افرادی است که در حملات تروریستی 11 سپتامبر جان باختند. این موزه در سایت مرکز تجارت جهانی سابق، داستان حملات را از طریق نمایشگرها، آرشیو و آثار به جا مانده، روایت می کند. اسامی همه کسانی که در این حمله جان باختند، در استخر یادبود بیرون از موزه، نوشته شده است و به طور رایگان قابل بازدید است اما دیدن موزه نیاز به بلیط دارد و احتمالاً از آن­جا که صف­های طولانی وجود دارند یهتر است از قبل بلیت رزرو کنید.

 

3. موزه هنر متروپولیتن – نیویورک

این گالری هنری فوق­ العاده دارای بیش از 5000 سال هنر از سراسر جهان است و در خیابان پنجم (خیابان معروف نیویورک) واقع شده است.

 

4. موزه بریتانیا – لندن، انگلستان

بهترین موزه بریتانیا در سال 1753، به عنوان اولین موزه عمومی جهان تأسیس شد. موزه بریتانیا محل نگه­داری آثار باستانی، کتاب، نسخ خطی و مطالب مردم­ شناسی و از جمله برخی از آثار برجسته مانند سنگ روزتا است. این موزه امروز پذیرای بیش از شش میلیون بازدید کننده است.

 

5. موزه ملی پرادو – مادرید، اسپانیا

گالری هنری برجسته مادرید محل نگه­داری آثار برخی از بهترین نقاشان اسپانیا مانند گویا، ولاسکز و هم­چنین تعداد بسیاری شاهکار دیگر است.

 

 

6. موزه آکروپولیس – آتن، یونان

این موزه باستان شناسی در یونان متمرکز بر یافته­ های آکروپولیس است که شامل آثار باستانی از عصر برنز در یونان، دوره یونان رومی و بیزانس می­شود.

 

7. موزه لوور – پاریس، فرانسه

سال­ها طول خواهد کشید تا همه چیز را در مشهورترین موزه هنری دنیا، یعنی موزه لوور ببینید. مشهورترین نقاشی آن احتمالاً مونالیزا لئوناردو داوینچی است، هرچند که مجموعه­ برجسته ای از هنر رنسانس ایتالیا نیز در این موزه وجود دارد.

 

8. موزه ملی جنگ جهانی دوم – نیواورلئان، لوئیزیانا

حضور آمریکا در جنگ جهانی دوم در این موزه شیشه ای – بتونی در نیواورلئان به تصویر در آمده است. این نمایشگاه شامل فیلم ­های 4بعدی، هواپیماهای جنگی و گالری های دائمی است که سهم ایالات متحده از جنگ را بررسی می کنند.

 

9. موزه ملی مردم شناسی – مکزیکوسیتی، مکزیک

موزه ملی مردم شناسی شامل آثار باستانی و مردم شناسی قابل توجهی از میراث پیش از کلمبیای مکزیک، مانند سنگ خورشید (سنگ تقویم آزتک) و مجسمه آزتک است.

 

10. موزه بقایای جنگ – شهر هوشی مین، ویتنام

جنگ ویتنام در این موزه، در شهر هوشی مین، از طریق تصاویر و اشیاء از جمله یک گیوتین، که توسط فرانسوی­ها به ویتنام آورده شده، مورد بررسی قرار می­گیرد.

اعتبار: وبسایت ایندیپندنت انگلستان

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 3 =