توریست بد

بدترین توریست های جهان را میشناسید؟

سفر به یک کشور ناشناخته، شبیه رفتن به خانه کسی برای اولین بار است؛ قبل از ورود مطمئن می شوید کفشهایتان تمیز هستند، سعی می کنید مودب باشید، لبخند می زنید و…

اما گاهی اوقات داشتن آدابِ معاشرت نیاز به مهارت دارد.

برای مثال، آیا خوردن آخرین تکه های غذا در دیس رفتار شایسته ای است؟ آیا باید قبل از ورود به خانه کفش هایمان را در بیاوریم؟ یا آیا قبل از ترک کردن اتاق باید از بقیه عذرخواهی کنیم؟

همه ما چنین شرایط ناراحت کننده ای را تجربه کرده ایم. اما حقیقت این است که تفاوت های فرهنگی لزوما فقط در سفر به مکان های دوردست اتفاق نمی افتد.

تا زمانی که شما سعی در یادگیری آداب و رسوم محلی، عادت ها و سنت ها داشته باشید، به عنوان یک “توریست بد” مانند این افراد طبقه بندی نمی شوید.

  1. نوجوان چینی که اسم خود را در معبد لوکسور حکاکی کرده است!

این اتفاق جهان را در سال 2013 شوکه کرد: دینگ جینهائو، پانزده ساله و اهل کشور چین، بسیار علاقه مند به دیدن معبد آمن هوتپ سوم در مصر بود، که این اثر را از خود به جا گذاشت.

او عبارت “دینگ جینهائو از این مکان بازدید کرده است” را بر روی دیواری 3000 ساله نوشت. اگر تا الان فکر می کردید توریست های چینی شهرت خوبی ندارند، حالا با این اتفاق مطمئن خواهید شد.

سفر به سانیا؛ طب سوزنی، چشمهٔ آب گرم و تای‌چی برای آرامش تن و جان
مشاهده

مصر

  1. گردشگران ولزی که یک پنگوئن را از آکواریوم سی ورلد استرالیا به سرقت بردند!

در سال 2012، دو توریست جوان از ولز در تعطیلات در سِرفرز پارادایس در استرالیا بودند و تحت تاثیر الکل هیچ کار خاصی نداشتند به جز دزدیدن یک پنگوئن از آکواریوم سی ورلد استرالیا! قسمت جالب ماجرا این بود که آن ها عکسی با پنگوئن در صفحه فیس بوک خود منتشر کردند. فکر می کنید چه اتفاقی برایشان افتاد؟ آن ها مجبور شدند به جز برگرداندن پنگوئن، هر کدام 1000 دلار استرالیا بپردازند.

پنگوئن

  1. یک خانواده آمریکایی، “هشت پا”ی بسیار کمیابی را خوردند!

در تعطیلات سال 2013 در یونان، یک خانواده آمریکایی هشت پایی را گرفتند و تصمیم گرفتند آن را برای شام بخورند. اما اینکار چه اشکالی می توانست داشته باشد؟

آن هشت پا معمولی نبود! یک هگزاپوس بود، یک گونه بسیار نادر که تنها 6 بازو دارد و فقط در اسکاتلند دیده می شود.

  1. مرد مست نروژی که روی نوار نقاله فرودگاه به خواب رفت!

همه ما می دانیم که الکل می تواند موجب خستگی شود و به شما احساس خواب آلودگی دهد (بدون توجه به جایی که هستید). این اتفاق دقیقا برای این توریست نروژی افتاد که تصمیم گرفت چرت کوتاهی در فرودگاه روم بزند.

برخی از جاذبه های دیدنی جهان را بشناسیم
مشاهده

مشکل این بود که نوار نقاله در آن زمان کار می کرد. کارکنان فرودگاه او را 15 دقیقه پس از خواب رفتنش کشف کردند، زمانی که  تصویرش را از طریق مانیتور دستگاه اسکنر اشعه ایکس دیدند.

نروژ

  1. توریست کلمبیایی که محافظ انگلیسی کاخ سنت جیمز را مسخره کرد!

توریست های بسیاری علاقه مندند که با محافظ های انگلیسی کاخ سنت جیمز در لندن شوخی کنند. این دانشجوی کلمبیایی در تعطیلات بود و تصمیم گرفت که حالت محافظان کوئینز (ملکه ها) را تقلید کند. او شنیده بود که این محافظان به هیچ وجه پست خود را ترک نمی کنند، مگر تهدیدی برای خانواده سلطنتی وجود داشته باشد. اما وقتی که محافظ به او حمله کرد و سرش را از پشت گرفت، بسیار شوکه شد.

 

شما چطور توریستی هستید؟ آیا تابحال با اینگونه افراد برخورد داشته اید؟ برایمان از تجربیات خودتان بگوئید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × چهار =