اقامت ترکیه به روش سرمایه گذاری

۲۸ شهریور ۱۳۹۸
دانستنی, مهاجرت و اقامت

معمولا هر فردی که به پیشرفت و ارتقاء سطح زندگی خود می اندیشد، فارغ از اینکه در حال حاضر در چه جایگاه اجتماعی قرار دارد، حداقل یکبار به موضوع مهاجرت فکر کرده است. مهاجرت یک موضوع جهانی است و به کشور یا شهر خاصی محدود نمیشود. اما امروزه بیشترمان مهاجرت را رخت بربستن از شهر و دیار خود به قصد اقامت در کشوری بیگانه میبینیم. این که شما دار و ندارتان را جمع کنید و به امید یک کسب‌وکار خوب به کشوری دیگر بروید، می‌تواند ریسک بزرگی برایتان داشته باشد. ممکن است این ریسک تبدیل به یک موقعیت عالی برای کار و مهاجرت شود.

حال با توجه به موضوع فراگیر مهاجرت، راه های فراوانی هم برای تسهیل در این امر بوجود آمده و حتی دولت ها مزایایی را نیز برای مهاجرین درنظر گرفته اند. از اینرو این روزها افراد زیادی با سرمایه گذاری در ترکیه اقدام به دریافت اقامت ترکیه می‌کنند. دلیل انتخاب این کشور هم مجاورت آن با ایران و نزدیک بودن فرهنگ مردمانش با هموطنان خودمان است. در این مقاله از شباهنگ در مورد سرمایه گذاری در ترکیه اطلاعات بیشتری کسب خواهید کرد.

سرمایه گذاری در ترکیه و مزایای آن

سرمایه گذاری در این کشور می‌تواند برای شما مزایایی به همراه داشته باشد. اولین مورد این است که می‌توانید اقامت ترکیه از طریق سرمایه گذاری را بعد از ۳ تا ۶ ماه کسب کنید. زمانی که پاسپورت و تابعیت این کشور را داشته باشید، بدون ویزا به ۱۴۸کشور دنیا سفر می‌کنید. با اقامت ترکیه برای سفر به کشورهای حوزه‌ی شینگن و اتحادیه اروپا نیازی به ویزا نخواهید داشت.

پاسپورت این کشور جزو ۳۰پاسپورت برتر دنیاست که ۱۰سال اعتبار دارد. امکان تمدید این پاسپورت به صورت مادام‌العمر هم وجود دارد.  امکان تحصیل رایگان در ترکیه برای کسانی که اقامت ترکیه دریافت کرده‌اند هم وجود دارد.

اقامت ترکیه

اقامت ترکیه از طریق سرمایه گذاری

از طریق روش سرمایه گذاری می‌توانید برای خودتان و اعضای خانواده‌تان اقامت ترکیه دریافت کنید. منظور از اعضای خانواده، همسر و فرزندان زیر ۱۸سال است. برای این که سرمایه گذاری شما به تابعیت ترکیه منجر شود، باید در زمینه‌هایی که دولت ترکیه مشخص کرده است، سرمایه گذاری کنید.

همچنین باید مبلغ سرمایه گذاری در ترکیه با میزان حداقل مشخص شده همخوانی داشته باشد. همان‌طور که در قسمت قبلی گفتیم معمولاً ۳ تا ۶ ماه زمان می‌برد تا روند دریافت تابعیت و پاسپورت ترکیه انجام شود. سال ۲۰۱۹ با راحت‌تر شدن قوانین مربوط به سرمایه گذاری در ترکیه، این پروژه حتی به صورت دو ماهه هم انجام شده است.

مزیت دیگری که برای خیلی از متقاضیان حائز اهمیت است، عدم نیاز به سلب تابعیت قبلی است. یعنی لازم نیست تابعیت ایرانی خودتان را تغییر دهید؛ چون دولت ترکیه اجازه‌ی دو تابعیتی بودن را هم می‌دهد.

اقامت ترکیه

روش‌های سرمایه گذاری در این کشور

به چند طریق می‌توانید سرمایه گذاری را در این کشور تجربه کنید:

  • سرمایه گذاری از طریق خرید ملک: شما می‌توانید از طریق خرید ملک در ترکیه تابعیت این کشور را دریافت کنید. حداقل سرمایه برای اقامت ترکیه از این روش ۲۵۰هزار دلار آمریکاست. یعنی شما باید ملکی به ارزش ۲۵۰هزار دلار آمریکا بخرید و تا حدود سه سال آن را نفروشید، تا مجاز به اخذ اقامت ترکیه باشید.
  • سرمایه گذاری در بانکهای ترکیه: می‌توانید از طریق سپرده بانکی اقدام کنید. حداقل سرمایه گذاری در ترکیه در این روش مبلغی معادل ۵۰۰هزار دلار آمریکا است که باید در یکی از بانک‌های ترکیه آن‌ها را سرمایه گذاری کنید. در گذشته این رقم ۳میلیون دلار آمریکا بوده ولی اخیراً به ۵۰۰هزار دلار رسیده است. این رقم باید حداقل ۳سال در بانک باقی بماند.
  • سرمایه گذاری از طریق خرید سهام: هزینه سرمایه گذاری در ترکیه در این روش هم مثل مورد قبلی همان ۵۰۰هزار دلار آمریکا است که باید به صورت سهام خریداری شود. نکته‌ای که وجود دارد این است که سرمایه گذاری شما در این روش باید از طرف وزارت صنایع و فناوری ترکیه تأیید شود.
  • سرمایه گذاری در ترکیه از طریق کارآفرینی: در این روش لازم است ۵۰شهروند ترکیه‌ای را استخدام کنید و یک کسب‌وکار راه بیاندازید. به این ترتیب می‌توانید بعد از طی شدن مراحل لازم تابعیت این کشور را اخذ کنید.

در هر حال در هر کجای این جهان هستید و به هرکجا که میخواهید سفر یا مهاجرت کنید، شباهنگ آرزومند سلامتی و سعادت شماست.

همچنین میتوانید بدون محدودیت و به صورت رایگان

در مورد مهاجرت، ویزا، سرمایه گذاری و... از ما مشاوره دریافت کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × یک =